Yurtdışı Kargo toplu satın alma gücü ile nihayi tüketiciye en uygun fiyatları sunar.

Böylelikle senede bir gönderi yapan müşterinin alabileceği fiyatlarda daha uygun fiyat anlaşmaları yapar ve bunu müşterilerine yansıtır.

Yurtdışı Kargo ucuz, uzun süreli ve gönderilerin anlık takibini yapamayacağınız posta servislerini kullanmaz.

Yurtdışı Kargo sizin adınıza dünyanın en iyi kargo firmaları ile anlaşmalar imzalayıp, ülkesine göre en iyi servisi veren firma ile kargonuzu dünyanın diğer ülkelerine taşır.

Yurtdışı Kargo aşağıdaki ürünler dışında tüm ürünlerinizin 5584 Sayılı Posta kanunu kapsamında yasalarca men edilmiş taşınmaya yasak olan ürünler;
-Para, çek, senet ve her türlü ziynet eşyası.
-Her türlü patlayıcı, yanıcı, yakıcı, zehirleyici, fena kokulu kargolar ile dolu veya boş gaz tüpleri.
-Kısa sürede bozulabilecek gıda maddeleri ile yanıcı ve bozulmaya elverişli maddeler.
-Paketlemesinden dolayı kendine ve diğer kargolara zarar verebilecek olan paketler.
-Her türlü ateşli silah, boş kovan, mermi ve silah parçaları.

Çok kırılgan ürünleriniz için bile doğru paketleme yaparak yurtdisikargo.net kullanabilirsiniz!

Ancak unutmayalım ki kargo firmaları bir ürünü kırılma olasılığına karşı reddetme ve taşımama hakkına sahiptir.

Fakat ürününüzü sağlam bir şekilde paketlemişseniz ve ürün taşınmaya elverişli ise bu tür gönderiler de diğer gönderilerle birlikte taşınabilir.

Not: Taşıma fiyatları paketin ağırlığı ve boyutları ile doğru orantılıdır. Bazı durumlarda paketinizi sağlamlaştırırken boyutlarını da büyütmeniz gerekmektedir. Bu da doğal olarak taşıma ücretini de arttıracaktır.

Dosya veya döküman harici olan yurt dışı gönderilerinizde karşı ülkenin gümrüğü için bir proforma fatura hazırlamanız gerekmektedir.

Proforma bilgilerinizi  sipariş sırasında girebilirsiniz. Ayrıca gelen kuryeye bu proforma faturayı vermeniz gerekecektir. Boş bir proforma örneğini müşteri hizmetlerimiz  size hazırlamanız için gönderecektir.

Bunun dışında gönderinizin uçuş ve teslimat bilgilerinin yer aldığı konşimentoyu da ayrıca hazırlamanız gerekmektedir.

Yurtdışı Kargo üzerinden vereceğiniz siparişlerinizde konşimentonuzu sipariş sırasında otomatik olarak doldurmuş oluyorsunuz.

Döküman ve dosya gönderilerinde proforma hazırlamak zorunda değilsiniz.

Türkiye’den yurt dışına kargo şirketi ile yapacağınız gönderilerde, yurt içinden farklı olarak, paketleriniz gümrük işlemlerine tabi tutulacaktır. Bu yüzden gönderileriniz durdurulup gümrük incelemesine alınabilir.

Çoğu ülkede gümrük muafiyeti olmakla beraber, gönderici olarak kargo firma ya da şahıs olmanız gümrük prosedürlerinde farklılıklar yaratacaktır.

Peki Gümrük nedir? Gümrük, ülkeler arası mal veya eşya giriş çıkışlarında malların incelendiği, gerekirse vergilendirmenin yapıldığı bir devlet kurumudur.