0212 221 00 46

0538 255 22 22

operasyon@yurtdisikargo.net

Tayvan kargo şirketimiz faaliyet amacı Tayvan’dan Türkiye’ye ya da Türkiye’den Tayvan’a gerçekleştirilmesi gerekli kargo, yük, ithalat ve ihracat ürünleri, koli, paket ve benzeri tüm teslimatların yapıldığı bir lojistik hizmetidir. Bu hizmet, denizyolu, karayolu ve havayolu taşımacılığı ile birlikte sunulmaktadır. Üstelik kurumsal firmalar yaygın acente ağı ile de en uygun fiyata nakliye hizmeti sunmaktadır. Bu nedenle kargo işlemleri için kurumsallaşmış firmalarla hizmete geçilmesi gereklidir. Bu sayede hem üstün hizmet kalitesinden, hem de sorunsuz teslimat avantajından yararlanılmış olmaktadır. Tayvan’dan ithalat ya da Tayvan’dan ithalat işlemleri için hizmet veren kurumsallaşmış firmalar, dünyanın önde gele acenteleri ile yaptıkları ortaklık çalışmaları ile ithalat ve ihracat hizmetlerinin hanı sıra paket, koli, evrak ve benzeri tüm nakliye işlemlerinin de sorunsuz bir şekilde yapılabilmesini sağlamaktadır. Tayvan’a yapılan teslimatlarda deneyimli personel ile hizmet veren kargo şirketleri, düşük maliyet, zaman tasarrufu ve yüksek yarar sağlayacak çözümleri üretmektedir. Tayvan uçak kargo hizmeti, Tayvan’dan getirilen ya da Tayvan’dan gönderilen emtianın en kısa bir süre içinde ve güvenli bir şekilde yapılmasını kapsamaktadır. Kurumsal kargo firmaları, hizmet kalitesinin düşmemesi ve sürekli olarak yükselmesi için gerekli önlemleri tüm detayları ile birlikte almaktadır. Profesyonel personelleri ile hizmet veren kurumsallaşmış kargo firmaları, her türlü hediyelik eşya, koli, paket, kişisel eşyalar, dosyalar, kutular, numuneler haricinde tekstil ürünleri, makine parçaları gibi tüm ürünleri güvenli bir şekilde belirtilen adrese teslim etmektedir. Tayvan’a yapılacak teslimat hizmeti için öncelikle kargo şirketi ile irtibata geçilmesi gereklidir. Telefon ya da elektronik posta ile kurulan irtibat sırasında şahıs veya firma bilgilerinin, gideceği ülkenin bilgisinin, gidecek olan ürünün eninin, boyunun ve yüksekliğinin, paket ya da paketin brüt ağırlığı ile adedinin bildirilmesi önemlidir.

Gümrüklü ve Gümrüksüz Kargo Ayrımı

Tayvana kargo işlemleri, ekonomik, ekspres ve evcil hayvan kargo gibi farklı şekillerde gerçekleştirilebilmektedir. Türkiye’den Tayvan’a ya da dünyadaki herhangi yerde bulunan ülkeye kargo teslimatı yapan kurumsallaşmış firmalar, ürünleri gönderi türlerine göre sınıflandırılmaktadır. Gönderilen veya alınan ürünün beli bir sayıyı ve gramajı aşmaması durumunda gümrüksüz olarak nitelendirilmektedir. Bir ürünle ilgili örnek gönderildiğinde bu gümrüksüz sınıfına girebilmektedir. Hediyelik olarak yapılan gönderiler de aynı şekilde gümrüksüz kategorisinde değerlendirilmektedir. Ancak ithalat ve ihracat ürünlerinin gönderilmesi, gümrüklü ürün sınıfında değerlendirilmektedir. Gümrüklü ürünlerin işlemlerinin yapılabilmesi için mutlaka uzman gümrük personelinin olması şarttır. Kargo firması, gümrük aşamalarına müdahil olmamaktadır ancak gümrük yetkililerine bilgi vererek yapılacak işlemlerin hızlı olmasını sağlayabilmektedir. Kargo şirketinin bilgi vermesi doğrultusunda gelen yüklerle ilgili gerekli olan tüm prosedürleri kargo firmasının antreposunda tamamlamaktadır. Bu sayede kargo belirtilen zaman dilimi içinde adresine ulaştırılmaktadır. Tayvan’a yönelik kargo hizmetlerinde ekonomik ve ekspres olmak üzere iki farklı türde teslimat yapılmaktadır. Ekspres kargo yönteminde uçak kargo avantajı kullanılmakta, ekonomik kargo yönteminde ise deniz ve karayolu nakliyesi tercih edilmektedir. Bu farklılıklar nedeni ile de fiyat faklılıkları da olmaktadır. Ekspres kargo fiyatları, ekonomik kargo fiyatlarına göre daha yüksektir. Ayrıca kurumsal ya da bireysel müşteri ayrımı da yapılmaktadır. Ekspres kargo 24 saat içinde teslim edilebilmektedir. Teslimat Tayvan’ın her kentine yapılabilmektedir. Bazı olumsuz durumlarda, ülke içindeki kargaşa ve benzeri durumlarda teslimat gecikebilmektedir. Öngörülemeyen bu gibi durumlarla ilgili kargo firmasının sorumlu tutulması mümkün değildir. Böyle bir durumda kargonun adrese teslim edilebilmesi de imkansız bir hale gelebilmektedir. 24 saat içinde teslimat sözü, olumsuz şartların meydana gelmemesi ile verilmektedir.

Gümrüksüz Numune Çıkışlı Kargo Gönderimi

Profesyonel kargo firmaları uçakla Tayvan hava kargo teslimatları için önceden onay almaktadır. Bunun ardından rezervasyonu firmalar, kargonun antrepoya girişi yapıldıktan sonra net bir fiyatlandırma yapmaktadır. Çünkü antrepoda kargonun net ağırlığı ortaya çıkarılmış olmaktadır. Gerekli ödemelerin yapılmasının ve gümrük işlemlerinin tamamlanmasının ardından kargo, adresine teslim edilmek üzere uçağa yüklenmektedir. Kargonun ağırlığı belirli bir gramdan azsa gümrüksüz işleme tabi tutulmaktadır. Tayvan’a numune gönderilecekse buna gümrüksüz işlemi uygulanmaktadır. Bütün bunların yanında taşınması kesinlikle yasak olan ürünler vardır. Bunların arasında yanıcı ve patlayıcı maddeler başta gelmektedir. Bu tür emtianın nasıl taşınması gerektiği maddeler halinde belirtilmiştir ve bu maddeler arasında havayolu kargo taşımacılığı bulunmamaktadır. Ayrıca bugüne kadar rastlanmamış olsa da insan taşımacılığının da kargo şirketleri aracılığı ile yapılması imkansızdır. Ancak canlı hayvan nakliyesi mümkündür. Bunun için nasıl bir önlem alınması gerektiği lojistik sektörü ile ilgili yapılan yasal düzenlemelerin içinde belirtilmiştir. Kurumsal kargo şirketleri ile iletişime geçildiğinde tüm prosedürler ve yasal mevzuat ile ilgili detaylı olarak bilgi sahibi olmak mümkündür. Bu nedenle ne taşınacaksa taşınsın mutlaka kurumsal kargo şirketleri ile irtibat kurulması gerektiği belirtilmektedir. Bu arada kargo şirketi ile irtibat kurulduktan ve gerekli evrak doldurulduktan sonra gün içinde koli ya da paketler araçlarla teslim alınmakta ve antrepoya getirilmektedir. Bu sırada kayıt yapılmakta ve kayıt sırasında, ilk önce verilen bilgilerle mevcut durumun karşılaştırılması yapılmaktadır. Bilgilerle mevcut durum arasında fark meydana gelmesi durumunda gönderinin teslimi iptal edilmektedir. Bu nedenle ilk kayıt bilgileri ile antrepoya gelen ürün arasında herhangi bir fark olmamalıdır. Sürecin tamamı başarılı ve sorunsuz bir şekilde geçildikten sonra ise gönderinin çıkış işlemi yapılmaktadır ve kargonun uçağa yüklenme aşaması gelmiş olmaktadır.

Kurumsal Firmalar Avantaj Sağlar

Tayvan uçak kargo hizmetinin sorunsuz bir şekilde yerine getirilebilmesi için hizmet sunan kurumsal şirketler, güvenli çözümle hızlı işlem yapmaktadır. Günde sayısız kez teslimat alan ve teslimat yapan firmalar, nakliye koşullarını çok daha iyi bilmektedir. Ayrıca gidilecek ülkenin gümrük mevzuatlarına da vakıftır. Ürünlerin gümrüklü ya da gümrüksüz işleme tabi tutulup tutulmayacağını da bilmektedir. Profesyonel ekiplerle hizmet veren kurumsal kargo firmaları, göndericiye büyük bir kolaylık ve avantaj sağlamaktadır. Kurumsallaşmış firmaların kargo ihtiyaçlarını profesyonel bir şekilde karşılaması da son derece olağandır. Çünkü bünyelerinde profesyonel ekipler vardır ve bu ekipler alanlarında özel eğitim görmüştür. Özellikle yurtdışı kargo sektöründe hizmet veren personel, ithalat ve ihracat prosedürlerini tam anlamı ile bilmektedir. Bu sayede de göndericiye çok büyük bir kolaylık sunmaktadır ve kurumsal kargo firmaları bu yönleri ile müşterilerine büyük avantaj sunmuş olmaktadır. Kurumsal firmalar, acil kargo ihtiyaçlarını da karşılamaktadır. Bu tür talepler için uçak kiralama yöntemini sunan profesyonel firmalar, küm kargo hizmetlerini şirketler için özel olarak yönetmektedir. Acil kargo seçeneğinin maliyeti, diğer yöntemlere göre daha fazladır.

Ancak böyle bir operasyonun da profesyonelce yönetilmesi gereklidir. Kurumsallaşmış firmalar, acil kargo hizmetini de sorunsuz bir şekilde yerine getirmektedir. Gerek Tayvan’a gerekse diğer Dünya ülkelerine yapılan taşımacılık hizmetlerinde, ülkelerin gümrük mevzuatlarını çok iyi bilmek gereklidir. Yerel gümrük mevzuatlarında çok büyük farklılıklar olabilmektedir. Bunları bilmeyen bir kargo şirketinden hizmet alındığı zaman büyük sorunlarla karşı karşıya kalınması muhtemeldir. Bir firmadan hizmet almadan önce o kargo firmasının donanımı ile ilgili bilgi almak önemlidir. Hizmet kalitesinin bilinmediği, verilen sorulara detaylı cevapların verilemediği bir kargo şirketinden hizmet aldığında bazı sorunlarla karşılaşılacağının da bilincinde olunmalıdır.

Yurtdışı Uçak Kargo

Kargo hizmetlerinde profesyonel olarak çalışan Hızlı Kargo şirketi son derece titiz bir çalışma süreci sergiliyor. Hem yurt içi hem de yurt dışı kargolarda oldukça hızlı bir şekilde verilen hizmetlerde hava yolunu kullanan firma yurt içi kargoların 1 ile 4 saat arasında varması istenilen şehre ulaşım sağlıyor. Uzun yıllar uçak kargo sektöründe hizmet veren firma kargolarınızı hasarsız bir şekilde ulaşması gereken yere ulaştırıyor. Paketleriniz sizlerden teslim alındıktan sonra alıcıya ulaşana kadar büyük bir özenle korunuyor ve taşınıyor.

Kolilerinizin büyük ya da küçük ayrımı yapılmadan, ağırlık ölçüsüne bakılmadan, içeriğinin ne olduğu dikkate alınmadan büyük bir önemle taşınıyor. Yurt Dışına Kargo hizmet kalitesine ve müşteri memnuniyetine en fazla önemi veren firmalar arasında yer alıyor. Zaman konusunda büyük bir hassasiyete sahip olan kargo yetkilileri beklenilenden daha kısa bir süre içerisinde kargoları yerine ulaştırmaya çalışıyor. Günün her saatinde hizmet alabileceğiniz uçak kargo hizmeti ile eşyalarınız dünyanın neresine isterseniz oraya büyük bir güvenle uçuyor ve ulaşması gereken yere ulaşıyor.

Yurtdışı Uçak Kargoyu Neden Tercih Etmelisiniz?

Yurtdışı uçak kargoyu tercih etmek için birçok nedeniniz var. Bu hizmet sayesinde birçok kampanya ve avantajdan yararlanabilir ve kargolarınızı daha uygun fiyatlarda istediğiniz yere gönderebilirsiniz. Tüm koli ve paketleri sorunsuz bir şekilde en hızlı olarak yurt içinde ve yurt dışında istenilen yerlere ulaştırabilen firma müşterilerinden her zaman tam not alarak hizmetlerine devam ediyor. Ne tür bir hizmet almak istediğinizi önceden belirttiğiniz taktirde sizlere istediğiniz hizmet türünde bir ödeme planı sunuluyor.

Böylece kesinlikle en ufak bir aksama yaşamadan ve fazla para ödemeden ürünlerinizi gönderebiliyorsunuz. Hava kargo firması tüm donanıma sahip ve her türlü olanağı aynı anda kullanabilme yeteneğine sahiptir. Bu şekilde eşyalarınızın herhangi bir gecikmeye maruz kalması da önlenmiş oluyor. Diğer taşıma yöntemlerine göre hava yolu kargo sistemi çok daha güvenilir bir sistemdir. Herhangi bir gecikmeye maruz kalmaya imkan tanımayan firma uçak yardımı ile ürünleri çok daha hızlı bir şekilde taşıyabiliyor.

Her Yere Yurtdışı Uçak Kargodan Yararlanılabilir mi?

Yurt dışına uçak kargo servisini Türkiye’de ve dünya genelinde kullanabilirsiniz. İstediğiniz ile kargolarınızı hava yolu ile ulaştırabilir ve çok rahat bir şekilde karşı tarafın kargoları almasını sağlayabilirsiniz. Göndermek istediğiniz yer neresi olursa olsun en hızlı uçak kargo ile paket ya da koli gönderimi yapabilir ve bu işlem için çok fazla detayla uğraşmazsınız. Bu hizmetlerden yararlanabilmek için mutlaka göndermek istediğiniz ilde hava limanı bulunması gerekiyor.

Hava limanı olmayan şehirlere ise gönderdiğiniz kargolar en yakın olan şehrin hava limanına gönderilir ve buradan da araçlı ekipler kargolarınızı araçlarla kara yolu ile ulaşması gereken adrese teslim eder. Bu süreçte araya herhangi bir paket sıkıştırılmaz ve bekleme yapılmaz. Paket yere iner inmez hiçbir şekilde bekletilmeden araçlara yüklenir ve adrese teslim yerine doğru yola çıkar. Bu süreçler tamamen sizlere belirtilen süreye dahildir. Yani herhangi bir ek süreye ihtiyaç duyulmaz. Yurtdışı Kargo şirketi hem karada hem de hava müşterilerine güvenilir bir kargo hizmeti sunuyor.

Hızlı Yurtdışı Kargoda Karşı Ödeme Seçeneği

Kargo hizmetleri uygun fiyatlarda olsa da bazı resmi evrakların ulaştırılmasında ya da paketlerin gönderilmesinde karşı tarafın ödemesi gereken durumlar olabiliyor. Böyle zamanlarda göndericiden değil de paketi ya da koliyi alacak olan kişi kargo bedelini üstlenebiliyor. Ancak bu işlemin yapılabilmesi için karşı taraf aranır ve adres teyiti yapılır. Ödeme bilgisi karşı tarafa bildirilir ve kabul edildikten sonra koli ya da paket uçağa yüklenir.

Gönderilen adreste imza ile ödeme alınır ve ürün teslim edilir. Yapılan tüm işlemler yasal süreçler içerisinde gerçekleştirilir. Herhangi bir sorun yaşanmadan hizmet konusunda profesyonel bir şekilde çalışan firma tüm ürünleri karşı tarafın adresine teslim eder. Gönderilecek ürünler ağır ya da büyük paketler ise bu tarz durumlarda firma evinize kadar gelip paketlerinizi alıyor, taşıma şirketine getiriyor. Yine uçak yere indikten sonra tüm koliler gönderdiğiniz adrese teslim ediliyor. Ödeme bu esnada alıcıdan tahsil ediliyor. Ancak bu durumu kolinizi ya da paketinizi kargo şirketine verirken belirtmeniz gerekiyor.

Uçak Kargo İle Gönderebileceğiniz Ürünler

Uçak kargo firması göndereceğiniz ürünler oldukça geniş bir yelpazede ele alınıyor. Evrak paketleri, dijital ürünler, tekstil ürünleri, ev eşyaları, elektronik eşyalar, kitap kolileri, ayakkabı gibi giyim ürünleri, koli, iş makinesi, gıda ürünleri, tüm araç ve gereç ürünleri gibi paketler taşınmaktadır. Ancak yasaklı olan ürünlerin taşınması kesinlikle yasaktır. Yasaklı olan ürünler içerisinde batarya, patlayıcı ve yanıcı madde, enerji içeren akülerin taşınması yer alıyor.

Bu ürünleri taşımak hem yasal olarak mümkün değil hem de uçuş güvenliğini tehlikeye düşürdüğü için firma tarafından taşınmıyor. Uçak kargo ile gıda ürünlerin taşınması sıkça tercih edilen bir yöntemdir. Kısa sürede taşınması ve adrese teslim edilmesi ürünün bozulmasına ya da tarihinin geçmeden alıcıya ulaşmasına yardım ediyor. Bazı kıymetli evraklar oldukça hızlı bir şekilde ulaştırılmak istendiği için kargo firmasının uçaklarının kalkmasını beklemeden başka bir yurt içi uçak ile istenilen şehre gönderiliyor. Bu durumda THY’den uçuş belgesi alınarak gönderilen paket THY’nin kargo bölümüne teslim ediliyor.

Ev Hayvanları Uçak Kargo İle Taşınıyor mu?

Ev hayvanları da uçak kargo ile taşınabiliyor. Hediye olarak ya da karşı tarafın istediği bir ev hayvanını firmanın sunduğu hizmetler dahilinde istediğiniz şehre ya da ülkeye gönderebiliyorsunuz. Ancak bu hizmetten yararlanabilmek için firmanın ön koşullarını kabul etmeniz gerekiyor. Firma bu hizmeti günün 24 saati sunuyor. Yurt içinde evden eve teslim olduğu gibi yurt içinden yurt dışına gönderilen kolilerde de eve teslimat var.

Bu hizmetin verilebilmesi için firmaya bazı bilgilerin eksiksiz olarak verilmesi gerekiyor. Hayvanın cinsi, uzman bir veterinerden verilecek olan sağlıklıdır belgesi, karnesi, yolculuğa çıkabilir belgesi alınır ve sonrasında firmanın müşteri hizmetleri aranarak kafes büyüklüğü, hayvanın ağırlık ölçüsü, teslim edileceği il, ilçe ve semt bilgileri verilir. Ev hayvanınız seyahat süresince veterinerin gözetiminde seyahat eder ve herhangi bir uçuş rahatsızlığı ya da sorunu yaşamaz. Hava alanının kargo bölümünde hayvanlarınız beklemeye alınır ve her türlü ihtiyacı her anlamda karşılanır.

Hızlı ve Güvenilir Kargo Hizmeti

Paketleri hızlı ve güvenilir bir şekilde göndermek istiyorsanız hava yolu taşımacılığını gönül rahatlığı ile tercih edebilirsiniz. Bir paket göndermek istediğinizde firmanın bilgi servisini arayarak ya da firmaya giderek konu hakkında detaylı bilgi edinebilirsiniz. Sizlere almak istediğiniz hizmet için en uygun bedeli çıkaracak olan firma yetkilileri güvenilir bir kargo hizmeti sunarak gönül rahatlığı ile ürünlerinizi göndermenizi sağlıyor. Türkiye’nin en kapsamlı kargo firmasının web sitesi olan; https://www.acilkargo.net adresinden firmanın verdiği tüm hizmetler hakkında detaylı bilgi edinebilirsiniz.

Aynı şekilde firmanın çağrı merkezini arayarak gereken bilgileri net bir şekilde verebilir ve paketlerinizin evinizden alınarak ulaşması gereken yere ulaşmasını sağlayabilirsiniz. Sistemde görevliler sizin için bir kargo kaydı oluşturur ve görevliler kargonuzu merkeze ulaştırır. Gönderimi yapılacak olan kargo imza ve isim karşılığında karşı tarafa ulaştırılır.