0212 221 00 46

0538 255 22 22

operasyon@yurtdisikargo.net

Yurt dışına yollanan ya da yurt dışından getirilen kargo gönderilerinin en kısa süre içinde ve güvenli bir şekilde teslim edilmesi önemlidir. Hizmet kurumsal bir kargo firmasından alındığında teslimatta herhangi bir sorun yaşanmamaktadır.

Panama Kargo gönderileri için de aynı durum söz konusu olmaktadır. Kurumsallaşmış firmalar, kargoların yurt dışındaki adreslere hatasız bir şekilde teslim etmesini sağlamakta, hata olmaması için de gerekli önlemleri tüm detayları hesaplayarak almaktadır. Profesyonel ekipleriyle hizmet veren kurumsal kargo şirketleri, yurt dışına kişisel eşyalar, evrak, dosyalar, koliler, paketler, hediyelik eşyalar, makine parçaları, tekstil ürünleri, tekstil numuneleri gibi tüm ürünleri sorunsuz bir şekilde adreslerine teslim etmektedir. Panama gibi ülkelere de teslimatlar 24 saat ile 3 gün arasında ve kara yolu ile yapılmaktadır.

Ekspres, özel ve ekonomik teslimat yöntemlerini sunan kurumsal firmalar, bütün gönderi çeşitlerinde aynı titizlikle hizmet vermektedir. Yurtdışına kargo göndermek için öncelikle kargo firması ile irtibata geçilmelidir. Şirket merkezi ile irtibata geçildiğinde şahıs ya da firma bilgileri başta olmak üzere gideceği ülke bilgisi, ürünün boyutları, paketin ya da kolinin brüt ağırlığı ile kaç adet olduğunun bilgisi verilmelidir. Kurumsal firmalarla iletişim de telefon ya da elektronik posta adresi üzerinden yapılmaktadır.

Yurt dışına yapılan teslimatlarda ürün belli bir adedi ya da ağırlığı aşmadığında gümrüksüz olarak girişi yapılmaktadır. Bir ürünün tanıtımı için örnek gönderildiğinde bu tamamen gümrüksüz olarak işlem görmektedir. Ancak ihracat ve ithalat ürünlerine gümrük işlemleri uygulanmaktadır. Bu ürünlerin işlemlerinin yapılması için de kesinlikle uzman gümrük personelinin bulunması şarttır.

Profesyonel kargo şirketleri gümrük kısmına bulunmamakta ancak işlemlerin hızlandırılması için gümrük yetkililerini bilgilendirmektedir. Bu sayede de inceleme kargo şirketinin antreposunda yapılmaktadır. Bu sayede de gönderilerin süratle adreslerine teslim edilmesi mümkün olmaktadır.

Panama’ya Express Kargo

Panama hava kargo hizmetinde teslimatlar ekonomik ya da ekspres kargo yöntemi ile yapılmaktadır. Express kargoda gönderilerin teslimatları 24 gibi bir zaman dilimi içine yapılmaktadır. Ayrıca gönderinin kapıya kadar teslim edilmesi de mümkündür. Kurumsal kargo firmaları, Panama’ya yapılan tüm teslimatları güvenli bir şekilde gerçekleştirmektedir.

Ancak ekspres kargonun normal kargolara ücretlerinin biraz daha yüksek olduğu bilinmelidir. Çünkü bu hizmet havayolu ile gerçekleştirilmektedir. Ücret biraz yüksek olsa da son derece güvenli bir teslimat yöntemidir. Özellikle ihracat taşımacılığında hava kargo yöntemi çok daha olumlu sonuçlar doğurmaktadır. Çünkü ihracatta bir malın zamanında teslim edilmesi, firma itibarı açısından da son derece önemlidir.

Kaliteli kargo şirketleri, hava taşımacılığı işlemini fiyat onayının ardından gerçekleştirmektedir. Sonrasında ise gönderi teslim alınmaktadır. Bunun ardından gönderi antrepoya gönderilmektedir. Burada kolinin net ağırlığı tespit edilmekte ve kesin ücret belirlenmektedir. Ödeme aşamasının tamamlanması ve gerekli gümrük işlemlerinin tamamlanmasının ardından da adrese teslim edilmek üzere ürün uçağa gönderilmektedir.

Ancak ürün belli bir adedi aşmıyorsa ya da belli bir ağırlığın üstünde değilse gümrük işlemlerine sokmaya gerek yoktur. Ücret ödendikten sonra ürün hemen kargo uçağına yollanmaktadır. Numuneler bu şekilde işlem görmektedir. Ancak numune de olsa mutlaka paketin içeriğinin, ölçülerinin ve ağırlığının mutlaka bildirilmesi şarttır. Nakliyesi yasak olanların dışındaki tüm ürünler de gönderilebilmektedir.

Panama Kargo Gümrük Mevzuatını Önemlidir

Panama kargo şirketleri, tüm ihtiyaçları güvenli bir şekilde karşılamalıdır. Hızlı ve güvenli çözüm sunan profesyonel firmalar, bireysel ve kurumsal firmalara ayrım yapmadan aynı kalitede hizmet vermektedir. Ayrıca farklı sektörlere ait gönderilerin teslimatını da yapan kurumsal şirketler, işlemleri kaliteli ve güvenli bir şekilde gerçekleştirmektedir. Gönderilerde küçük ya da büyük ayrımı yapmayan kurumsal kargo şirketleri, hizmeti titizlikle yerine getirmektedir.

Firmalar, Panama’dan ya da diğer ülkelerden gelen kargoları da aynı titizlikle adreslerine teslim etmektedir. Kargo şirketleri, tüm ülkelerin gümrük mevzuatına hakim olmak zorundadır. Profesyonel firmalar, her ülkenin kendi gümrük mevzuatı vardır ve kargo şirketleri bu mevzuatları bildiği için gönderiyi yapan firma ve kişiler herhangi bir olumsuz durumla karşı karşıya kalmamaktadır.

Kurumsallaşmış kargo şirketleri, kurumsal firmaların tüm taleplerini karşılayacak yeterli altyapısı ve personeli bulunmaktadır. Hangi ülke olursa olsun kurumsal firmalar, kargo uçak kiralama hizmetini de yerine getirmektedir. Bu yöntemde özellikle acil ve büyük ebattaki kargoların gönderimi yapılmaktadır.

Örneğin çok büyük ebatlı bir makine, kargo uçak kiralama yöntemi ile taşınmaktadır. Kargo gönderileri arasında acil karşı seçeneği de bulunmaktadır. Bu seçenek işaretlendiğinde gönderiler mümkün olan en kısa süre içinde adrese teslim edilmektedir. Ancak acil kargonun tercih edilmesi durumunda diğer seçeneklere göre fiyat farkının olduğu bilinmelidir.

Bu arada sürekli hizmet alan şirketlere de özel bir fiyat politikası uygulanmaktadır. Fiyat politikası ile ilgili ayrıntılara ulaşmak için kargo şirketlerinin müşteri temsilcileri ile özel olarak görüşme yapılması tavsiye edilmektedir.

Panama Kargo Şirketi Eksiksiz Hizmet Vermektedir

Panama Uçak Kargo işlemleri, kesinlikle profesyonel ekiplerin hizmet verdiği kurumsal kargo şirketleri aracılığı ile yapıldığında herhangi bir sorunla karşı karşıya kalınmamaktadır. Çünkü kurumsallaşmış firmalar, teslimat sırasında gerekli olan tüm belgeleri eksiksiz olarak bulundurmaktadır. Su sayede gönderiler gümrüklerde takılmadan ilgili ülkedeki adrese teslim edilmektedir. Üstelik kargonun nerede olduğu bilgisine de internet üzerinden takip etme avantajı da bulunmaktadır.

Hizmet alınan yer kargo takip numarası vermiyorsa hizmet kalitesinin sorgulanmasında yarar vardır. Bu arada firma profesyonel ve kurumlaşmış da olsa teslimat sırasında ilgili ülkenin gümrüğünde meydana gelebilecek hizmet aksaklıklarının haricinde sıra gümrüğe takılan ve ayrıca bir vergi çıkarılan ürünlerin tamamının gönderici ve alıcının sorumluluğunda olduğu bilinmelidir.

Teslimatın yapılacağı ülkede ortaya çıkan, öngörülmesi mümkün olmayan bazı durumlar karşısında teslimatta sorunlar ortaya çıkabilmektedir. Bu durumun kargo firması ile herhangi bir ilgisi bulunmamaktadır ve teslimat yapılmadığında firmanın sorumlu tutulması imkânsızdır.

Kargo şirketlerinin olağanüstü dönemlerde teslim süresinin veremediği bilinmelidir. Böyle durumlarda gönderiyi alacak olan kişinin adresinde bulunamama olasılığı da her zaman vardır. Üstelik alıcının adresinin neresi olduğu da bilinememektedir. Bu nedenle teslimat yapılmadığı için kargo şirketinin sorumlu tutulması olarak dışıdır.

Gönderinin Net Fiyatı İçin Boyutları ve Ağırlığı Bilinmelidir

Panama kargo hizmeti ile ilgili detaylı bilgi almak için yurtdışı kargo hizmeti veren kurumsal şirketlerle elektronik posta ya da telefon aracılığı ile ulaşılması mümkündür. Fiyatlandırma ile ilgili bilgi istendiğinde ise gönderi bilgileri tam olarak bilinmeden net bir fiyatın verilebilmesi mümkün değildir. Net fiyat için kesinlikle gönderinin ağırlığı, adedi, ebatları başta olmak üzere bazı bilgilerin kesinlikle biliniyor olması gereklidir.

Bu bilgiler tam olduğunda gönderinin fiyatı ile ilgili net bir bilgi verilebilmektedir. Ayrıca yurtdışı kargonun profesyonel bir firma tarafından yapılması durumunda işlemler çok daha hızlı bir şekilde gerçekleştirilmektedir. Kurumsal firmaların yabancı dil bilen personeli sayesinde de gönderiler adreslerine sorunsuz bir şekilde teslim edilmektedir.

Yurtdışı kargo personelinin işinde titiz olması ve en küçük bir hizmeti bile büyük bir ciddiyet içinde gerçekleştirmesi önemlidir. Kurumsal firmalar, başta Panama olmak üzere dünyadaki tüm ülkelere kargo teslimatını sorunsuz bir şekilde yerine getirmektedir.

Uzman ekiple hizmet veren firmalar, teknolojiyi de yakından takip ederek sektörle ilgili tüm yenilikleri uygulamaktadır. Bu sayede de altyapılarını sürekli yenilemektedir. Böyle olunca da personelin hata yapma yapı tamamen ortadan kalkmaktadır.

Yurtdışı Uçak Kargo

Kargo hizmetlerinde profesyonel olarak çalışan Hızlı Kargo şirketi son derece titiz bir çalışma süreci sergiliyor. Hem yurt içi hem de yurt dışı kargolarda oldukça hızlı bir şekilde verilen hizmetlerde hava yolunu kullanan firma yurt içi kargoların 1 ile 4 saat arasında varması istenilen şehre ulaşım sağlıyor. Uzun yıllar uçak kargo sektöründe hizmet veren firma kargolarınızı hasarsız bir şekilde ulaşması gereken yere ulaştırıyor. Paketleriniz sizlerden teslim alındıktan sonra alıcıya ulaşana kadar büyük bir özenle korunuyor ve taşınıyor.

Kolilerinizin büyük ya da küçük ayrımı yapılmadan, ağırlık ölçüsüne bakılmadan, içeriğinin ne olduğu dikkate alınmadan büyük bir önemle taşınıyor. Yurt Dışına Kargo hizmet kalitesine ve müşteri memnuniyetine en fazla önemi veren firmalar arasında yer alıyor. Zaman konusunda büyük bir hassasiyete sahip olan kargo yetkilileri beklenilenden daha kısa bir süre içerisinde kargoları yerine ulaştırmaya çalışıyor. Günün her saatinde hizmet alabileceğiniz uçak kargo hizmeti ile eşyalarınız dünyanın neresine isterseniz oraya büyük bir güvenle uçuyor ve ulaşması gereken yere ulaşıyor.

Yurtdışı Uçak Kargoyu Neden Tercih Etmelisiniz?

Yurtdışı uçak kargoyu tercih etmek için birçok nedeniniz var. Bu hizmet sayesinde birçok kampanya ve avantajdan yararlanabilir ve kargolarınızı daha uygun fiyatlarda istediğiniz yere gönderebilirsiniz. Tüm koli ve paketleri sorunsuz bir şekilde en hızlı olarak yurt içinde ve yurt dışında istenilen yerlere ulaştırabilen firma müşterilerinden her zaman tam not alarak hizmetlerine devam ediyor. Ne tür bir hizmet almak istediğinizi önceden belirttiğiniz taktirde sizlere istediğiniz hizmet türünde bir ödeme planı sunuluyor.

Böylece kesinlikle en ufak bir aksama yaşamadan ve fazla para ödemeden ürünlerinizi gönderebiliyorsunuz. Hava kargo firması tüm donanıma sahip ve her türlü olanağı aynı anda kullanabilme yeteneğine sahiptir. Bu şekilde eşyalarınızın herhangi bir gecikmeye maruz kalması da önlenmiş oluyor. Diğer taşıma yöntemlerine göre hava yolu kargo sistemi çok daha güvenilir bir sistemdir. Herhangi bir gecikmeye maruz kalmaya imkan tanımayan firma uçak yardımı ile ürünleri çok daha hızlı bir şekilde taşıyabiliyor.

Her Yere Yurtdışı Uçak Kargodan Yararlanılabilir mi?

Yurt dışına uçak kargo servisini Türkiye’de ve dünya genelinde kullanabilirsiniz. İstediğiniz ile kargolarınızı hava yolu ile ulaştırabilir ve çok rahat bir şekilde karşı tarafın kargoları almasını sağlayabilirsiniz. Göndermek istediğiniz yer neresi olursa olsun en hızlı uçak kargo ile paket ya da koli gönderimi yapabilir ve bu işlem için çok fazla detayla uğraşmazsınız. Bu hizmetlerden yararlanabilmek için mutlaka göndermek istediğiniz ilde hava limanı bulunması gerekiyor.

Hava limanı olmayan şehirlere ise gönderdiğiniz kargolar en yakın olan şehrin hava limanına gönderilir ve buradan da araçlı ekipler kargolarınızı araçlarla kara yolu ile ulaşması gereken adrese teslim eder. Bu süreçte araya herhangi bir paket sıkıştırılmaz ve bekleme yapılmaz. Paket yere iner inmez hiçbir şekilde bekletilmeden araçlara yüklenir ve adrese teslim yerine doğru yola çıkar. Bu süreçler tamamen sizlere belirtilen süreye dahildir. Yani herhangi bir ek süreye ihtiyaç duyulmaz. Yurtdışı Kargo şirketi hem karada hem de hava müşterilerine güvenilir bir kargo hizmeti sunuyor.

Hızlı Yurtdışı Kargoda Karşı Ödeme Seçeneği

Kargo hizmetleri uygun fiyatlarda olsa da bazı resmi evrakların ulaştırılmasında ya da paketlerin gönderilmesinde karşı tarafın ödemesi gereken durumlar olabiliyor. Böyle zamanlarda göndericiden değil de paketi ya da koliyi alacak olan kişi kargo bedelini üstlenebiliyor. Ancak bu işlemin yapılabilmesi için karşı taraf aranır ve adres teyiti yapılır. Ödeme bilgisi karşı tarafa bildirilir ve kabul edildikten sonra koli ya da paket uçağa yüklenir.

Gönderilen adreste imza ile ödeme alınır ve ürün teslim edilir. Yapılan tüm işlemler yasal süreçler içerisinde gerçekleştirilir. Herhangi bir sorun yaşanmadan hizmet konusunda profesyonel bir şekilde çalışan firma tüm ürünleri karşı tarafın adresine teslim eder. Gönderilecek ürünler ağır ya da büyük paketler ise bu tarz durumlarda firma evinize kadar gelip paketlerinizi alıyor, taşıma şirketine getiriyor. Yine uçak yere indikten sonra tüm koliler gönderdiğiniz adrese teslim ediliyor. Ödeme bu esnada alıcıdan tahsil ediliyor. Ancak bu durumu kolinizi ya da paketinizi kargo şirketine verirken belirtmeniz gerekiyor.

Uçak Kargo İle Gönderebileceğiniz Ürünler

Uçak kargo firması göndereceğiniz ürünler oldukça geniş bir yelpazede ele alınıyor. Evrak paketleri, dijital ürünler, tekstil ürünleri, ev eşyaları, elektronik eşyalar, kitap kolileri, ayakkabı gibi giyim ürünleri, koli, iş makinesi, gıda ürünleri, tüm araç ve gereç ürünleri gibi paketler taşınmaktadır. Ancak yasaklı olan ürünlerin taşınması kesinlikle yasaktır. Yasaklı olan ürünler içerisinde batarya, patlayıcı ve yanıcı madde, enerji içeren akülerin taşınması yer alıyor.

Bu ürünleri taşımak hem yasal olarak mümkün değil hem de uçuş güvenliğini tehlikeye düşürdüğü için firma tarafından taşınmıyor. Uçak kargo ile gıda ürünlerin taşınması sıkça tercih edilen bir yöntemdir. Kısa sürede taşınması ve adrese teslim edilmesi ürünün bozulmasına ya da tarihinin geçmeden alıcıya ulaşmasına yardım ediyor. Bazı kıymetli evraklar oldukça hızlı bir şekilde ulaştırılmak istendiği için kargo firmasının uçaklarının kalkmasını beklemeden başka bir yurt içi uçak ile istenilen şehre gönderiliyor. Bu durumda THY’den uçuş belgesi alınarak gönderilen paket THY’nin kargo bölümüne teslim ediliyor.

Ev Hayvanları Uçak Kargo İle Taşınıyor mu?

Ev hayvanları da uçak kargo ile taşınabiliyor. Hediye olarak ya da karşı tarafın istediği bir ev hayvanını firmanın sunduğu hizmetler dahilinde istediğiniz şehre ya da ülkeye gönderebiliyorsunuz. Ancak bu hizmetten yararlanabilmek için firmanın ön koşullarını kabul etmeniz gerekiyor. Firma bu hizmeti günün 24 saati sunuyor. Yurt içinde evden eve teslim olduğu gibi yurt içinden yurt dışına gönderilen kolilerde de eve teslimat var.

Bu hizmetin verilebilmesi için firmaya bazı bilgilerin eksiksiz olarak verilmesi gerekiyor. Hayvanın cinsi, uzman bir veterinerden verilecek olan sağlıklıdır belgesi, karnesi, yolculuğa çıkabilir belgesi alınır ve sonrasında firmanın müşteri hizmetleri aranarak kafes büyüklüğü, hayvanın ağırlık ölçüsü, teslim edileceği il, ilçe ve semt bilgileri verilir. Ev hayvanınız seyahat süresince veterinerin gözetiminde seyahat eder ve herhangi bir uçuş rahatsızlığı ya da sorunu yaşamaz. Hava alanının kargo bölümünde hayvanlarınız beklemeye alınır ve her türlü ihtiyacı her anlamda karşılanır.

Hızlı ve Güvenilir Kargo Hizmeti

Paketleri hızlı ve güvenilir bir şekilde göndermek istiyorsanız hava yolu taşımacılığını gönül rahatlığı ile tercih edebilirsiniz. Bir paket göndermek istediğinizde firmanın bilgi servisini arayarak ya da firmaya giderek konu hakkında detaylı bilgi edinebilirsiniz. Sizlere almak istediğiniz hizmet için en uygun bedeli çıkaracak olan firma yetkilileri güvenilir bir kargo hizmeti sunarak gönül rahatlığı ile ürünlerinizi göndermenizi sağlıyor. Türkiye’nin en kapsamlı kargo firmasının web sitesi olan; https://www.acilkargo.net adresinden firmanın verdiği tüm hizmetler hakkında detaylı bilgi edinebilirsiniz.

Aynı şekilde firmanın çağrı merkezini arayarak gereken bilgileri net bir şekilde verebilir ve paketlerinizin evinizden alınarak ulaşması gereken yere ulaşmasını sağlayabilirsiniz. Sistemde görevliler sizin için bir kargo kaydı oluşturur ve görevliler kargonuzu merkeze ulaştırır. Gönderimi yapılacak olan kargo imza ve isim karşılığında karşı tarafa ulaştırılır.