0212 221 00 46

0538 255 22 22

operasyon@yurtdisikargo.net

Yurt dışına yollanan ya da yurt dışından getirilen kargo gönderilerinin en kısa süre içinde ve güvenli bir şekilde teslim edilmesi önemlidir. Hizmet kurumsal bir kargo firmasından alındığında teslimatta herhangi bir sorun yaşanmamaktadır.

Pakistan Kargo gönderileri için de aynı durum söz konusu olmaktadır. Kurumsallaşmış firmalar, kargoların yurt dışındaki adreslere hatasız bir şekilde teslim etmesini sağlamakta, hata olmaması için de gerekli önlemleri tüm detayları hesaplayarak almaktadır.

Profesyonel ekipleriyle hizmet veren kurumsal kargo şirketleri, yurt dışına kişisel eşyalar, evrak, dosyalar, koliler, paketler, hediyelik eşyalar, makine parçaları, tekstil ürünleri, tekstil numuneleri gibi tüm ürünleri sorunsuz bir şekilde adreslerine teslim etmektedir. Pakistan gibi ülkelere de teslimatlar 24 saat ile 3 gün arasında ve karayolu ile yapılmaktadır. Ekspres, özel ve ekonomik teslimat yöntemlerini sunan kurumsal firmalar, bütün gönderi çeşitlerinde aynı titizlikle hizmet vermektedir.

Yurt dışına kargo göndermek için öncelikle kargo firması ile irtibata geçilmelidir. Şirket merkezi ile irtibata geçildiğinde şahıs ya da firma bilgileri başta olmak üzere gideceği ülke bilgisi, ürünün boyutları, paketin ya da kolinin brüt ağırlığı ile kaç adet olduğunun bilgisi verilmelidir. Kurumsal firmalarla iletişim de telefon ya da elektronik posta adresi üzerinden yapılmaktadır. Yurt dışına yapılan teslimatlarda ürün belli bir adedi ya da ağırlığı aşmadığında gümrüksüz olarak girişi yapılmaktadır. Bir ürünün tanıtımı için örnek gönderildiğinde bu tamamen gümrüksüz olarak işlem görmektedir. Ancak ihracat ve ithalat ürünlerine gümrük işlemleri uygulanmaktadır.

Bu ürünlerin işlemlerinin yapılması için de kesinlikle uzman gümrük personelinin bulunması şarttır. Profesyonel kargo şirketleri gümrük kısmına bulunmamakta ancak işlemlerin hızlandırılması için gümrük yetkililerini bilgilendirmektedir. Bu sayede de inceleme kargo şirketinin antreposunda yapılmaktadır. Bu sayede de gönderilerin süratle adreslerine teslim edilmesi mümkün olmaktadır.

Pakistan’a Express Kargo

Pakistan hava kargo hizmetinde teslimatlar ekonomik ya da ekspres kargo yöntemi ile yapılmaktadır. Express kargoda gönderilerin teslimatları 24 gibi bir zaman dilimi içine yapılmaktadır. Ayrıca gönderinin kapıya kadar teslim edilmesi de mümkündür. Kurumsal kargo firmaları, Pakistan’a yapılan tüm teslimatları güvenli bir şekilde gerçekleştirmektedir. Ancak ekspres kargonun normal kargolara ücretlerinin biraz daha yüksek olduğu bilinmelidir. Çünkü bu hizmet havayolu ile gerçekleştirilmektedir. Ücret biraz yüksek olsa da son derece güvenli bir teslimat yöntemidir.

Özellikle ihracat taşımacılığında hava kargo yöntemi çok daha olumlu sonuçlar doğurmaktadır. Çünkü ihracatta bir malın zamanında teslim edilmesi, firma itibarı açısından da son derece önemlidir. Kaliteli kargo şirketleri, hava taşımacılığı işlemini fiyat onayının ardından gerçekleştirmektedir. Sonrasında ise gönderi teslim alınmaktadır. Bunun ardından gönderi antrepoya gönderilmektedir. Burada kolinin net ağırlığı tespit edilmekte ve kesin ücret belirlenmektedir.

Ödeme aşamasının tamamlanması ve gerekli gümrük işlemlerinin tamamlanmasının ardından da adrese teslim edilmek üzere ürün uçağa gönderilmektedir. Ancak ürün belli bir adedi aşmıyorsa ya da belli bir ağırlığın üstünde değilse gümrük işlemlerine sokmaya gerek yoktur. Ücret ödendikten sonra ürün hemen kargo uçağına yollanmaktadır. Numuneler bu şekilde işlem görmektedir. Ancak numune de olsa mutlaka paketin içeriğinin, ölçülerinin ve ağırlığının mutlaka bildirilmesi şarttır. Nakliyesi yasak olanların dışındaki tüm ürünler de gönderilebilmektedir.

Pakistan Kargo Gümrük Mevzuatını Önemlidir

Pakistan kargo şirketleri, tüm ihtiyaçları güvenli bir şekilde karşılamalıdır. Hızlı ve güvenli çözüm sunan profesyonel firmalar, bireysel ve kurumsal firmalara ayrım yapmadan aynı kalitede hizmet vermektedir. Ayrıca farklı sektörlere ait gönderilerin teslimatını da yapan kurumsal şirketler, işlemleri kaliteli ve güvenli bir şekilde gerçekleştirmektedir. Gönderilerde küçük ya da büyük ayrımı yapmayan kurumsal kargo şirketleri, hizmeti titizlikle yerine getirmektedir.

Firmalar, Pakistan’dan ya da diğer ülkelerden gelen kargoları da aynı titizlikle adreslerine teslim etmektedir. Kargo şirketleri, tüm ülkelerin gümrük mevzuatına hakim olmak zorundadır. Profesyonel firmalar, her ülkenin kendi gümrük mevzuatı vardır ve kargo şirketleri bu mevzuatları bildiği için gönderiyi yapan firma ve kişiler herhangi bir olumsuz durumla karşı karşıya kalmamaktadır. Kurumsallaşmış kargo şirketleri, kurumsal firmaların tüm taleplerini karşılayacak yeterli altyapısı ve personeli bulunmaktadır.

Hangi ülke olursa olsun kurumsal firmalar, kargo uçak kiralama hizmetini de yerine getirmektedir. Bu yöntemde özellikle acil ve büyük ebattaki kargoların gönderimi yapılmaktadır. Örneğin çok büyük ebatlı bir makine, kargo uçak kiralama yöntemi ile taşınmaktadır. Kargo gönderileri arasında acil karşı seçeneği de bulunmaktadır. Bu seçenek işaretlendiğinde gönderiler mümkün olan en kısa süre içinde adrese teslim edilmektedir.

Ancak acil kargonun tercih edilmesi durumunda diğer seçeneklere göre fiyat farkının olduğu bilinmelidir. Bu arada sürekli hizmet alan şirketlere de özel bir fiyat politikası uygulanmaktadır. Fiyat politikası ile ilgili ayrıntılara ulaşmak için kargo şirketlerinin müşteri temsilcileri ile özel olarak görüşme yapılması tavsiye edilmektedir.

Pakistan Kargo Şirketi Eksiksiz Hizmet Vermektedir

Pakistan Uçak Kargo işlemleri, kesinlikle profesyonel ekiplerin hizmet verdiği kurumsal kargo şirketleri aracılığı ile yapıldığında herhangi bir sorunla karşı karşıya kalınmamaktadır. Çünkü kurumsallaşmış firmalar, teslimat sırasında gerekli olan tüm belgeleri eksiksiz olarak bulundurmaktadır. Su sayede gönderiler gümrüklerde takılmadan ilgili ülkedeki adrese teslim edilmektedir. Üstelik kargonun nerede olduğu bilgisine de internet üzerinden takip etme avantajı da bulunmaktadır.

Hizmet alınan yer kargo takip numarası vermiyorsa hizmet kalitesinin sorgulanmasında yarar vardır. Bu arada firma profesyonel ve kurumlaşmış da olsa teslimat sırasında ilgili ülkenin gümrüğünde meydana gelebilecek hizmet aksaklıklarının haricinde sıra gümrüğe takılan ve ayrıca bir vergi çıkarılan ürünlerin tamamının gönderici ve alıcının sorumluluğunda olduğu bilinmelidir. Teslimatın yapılacağı ülkede ortaya çıkan, öngörülmesi mümkün olmayan bazı durumlar karşısında teslimatta sorunlar ortaya çıkabilmektedir. Bu durumun kargo firması ile herhangi bir ilgisi bulunmamaktadır ve teslimat yapılmadığında firmanın sorumlu tutulması imkânsızdır.

Kargo şirketlerinin olağanüstü dönemlerde teslim süresinin veremediği bilinmelidir. Böyle durumlarda gönderiyi alacak olan kişinin adresinde bulunamama olasılığı da her zaman vardır. Üstelik alıcının adresinin neresi olduğu da bilinememektedir. Bu nedenle teslimat yapılmadığı için kargo şirketinin sorumlu tutulması olarak dışıdır.

Gönderinin Net Fiyatı İçin Boyutları ve Ağırlığı Bilinmelidir

Pakistan Kargo hizmeti ile ilgili detaylı bilgi almak için yurtdışı kargo hizmeti veren kurumsal şirketlerle elektronik posta ya da telefon aracılığı ile ulaşılması mümkündür. Fiyatlandırma ile ilgili bilgi istendiğinde ise gönderi bilgileri tam olarak bilinmeden net bir fiyatın verilebilmesi mümkün değildir.

Net fiyat için kesinlikle gönderinin ağırlığı, adedi, ebatları başta olmak üzere bazı bilgilerin kesinlikle biliniyor olması gereklidir. Bu bilgiler tam olduğunda gönderinin fiyatı ile ilgili net bir bilgi verilebilmektedir. Ayrıca yurtdışı kargonun profesyonel bir firma tarafından yapılması durumunda işlemler çok daha hızlı bir şekilde gerçekleştirilmektedir. Kurumsal firmaların yabancı dil bilen personeli sayesinde de gönderiler adreslerine sorunsuz bir şekilde teslim edilmektedir.

Yurtdışı kargo personelinin işinde titiz olması ve en küçük bir hizmeti bile büyük bir ciddiyet içinde gerçekleştirmesi önemlidir. Kurumsal firmalar, başta Norveç olmak üzere dünyadaki tüm ülkelere kargo teslimatını sorunsuz bir şekilde yerine getirmektedir. Uzman ekiple hizmet veren firmalar, teknolojiyi de yakından takip ederek sektörle ilgili tüm yenilikleri uygulamaktadır. Bu sayede de altyapılarını sürekli yenilemektedir. Böyle olunca da personelin hata yapma yapı tamamen ortadan kalkmaktadır.