0212 221 00 46

0538 255 22 22

operasyon@yurtdisikargo.net

Yurt dışına kargo gönderimi ya da yurt dışından kargo teslim alımı gibi hizmetlerin en üst kalitede ve güvenli bir şekilde yapılması gereklidir. Bu hizmetin profesyonel kargo şirketleri aracılığı ile yerine getirilmesi, teslimatların sorunsuz bir şekilde gerçekleştirilmesini sağlamaktadır. Kurumsal kargo firmaları, paket, koli ve benzeri tüm gönderilerin teslimatlarını adreslerine güvenli bir şekilde gerçekleştirmektedir.

Malta Kargo hizmetlerinde de yine profesyonel firmalarla iletişime geçildiğinde herhangi bir sorunla karşı karşıya kalınması mümkün değildir. Malta’ya yapılacak kargo hizmetlerinde bu ülkenin mevzuatını bilen firmalarla iletişime geçildiğinde teslimatlar sorunsuz bir şeklide yapılabilmektedir. Yurt dışına kargo hizmeti veren firmalar, tüm işlemleri hava yolu ile yapmaktadır. Bu aşamada da hava yolu firmasının güvenli olması gereklidir. Çünkü böyle hava yolu şirketleri, kargoların teslimatını da güvenli bir şekilde yerine getirmektedir. Malta’ya yapılan teslimatlarda üç farklı seçenek sunulmaktadır. Bunlar; özel kargo, ekspres kargo ve ekonomik kargo olarak sıralanmaktadır. Bu gönderi seçeneklerinde fiyatlarda da teslimat sürelerinde de farklılık olmaktadır. Ama tüm gönderilerin güvenliğinde herhangi bir değişiklik olmamaktadır.

Ekonomik seçenek tercih edildiğinde normal ulaşım araçları kullanılmaktadır. Ekspres sistem ile yapılan gönderilerin teslimat süresi en erken 24 saattir. Ancak Malta’ya yapılan teslimatlarda süre daha uzun olmaktadır. Ayrıca kargo teslimatlarının içinde en uygun fiyatlı olandır. Özel gönderilerde süre daha kısa olmaktadır. Ayrıca fiyat da biraz daha yüksektir. Özel gönderiler de dünyanın her ülkesine yapılmaktadır. Kapıdan kapıya sunulan teslimat türünün yanı sıra hava alanından teslimat da yapılabilmektedir. Kapıdan kapıya yapılan teslimatlar, Malta’daki bir kargo ya da kurye şirketi ile anlaşmalı olarak yapılmaktadır. Bu kurye şirketleri de güvenilir ve profesyonel ekiplerle hizmet verenler arasından seçilmektedir.

Malta İhracat | İthalat | Numune Çıkışlı Gönderi

Malta Uçak Kargo gönderileri arasında doküman ve numune gönderileri ile birlikte ithalat ve ihracat amaçlı gönderiler de teslim edilmektedir. Bu gönderilerin de güvenli bir şekilde gerçekleştirilmesi esastır. Bu arada yurtdışı ticari gönderilerin teslimi gümrüğe yapılırken, kişisel gönderilerin teslimi adrese ya da şubeye yapılmaktadır. Paketler, kargo ve dosya gönderimi olarak iki farklı şekilde gruplandırılmaktadır. Standart dosya gönderimleri, içeriği doküman olan ve gramajı az olan paketlerdir. Gramaj olarak ağır olan gönderiler ise standart kargo olarak değerlendirilmektedir. Yurtdışına paket gönderilmesi de standart kargo sınıflandırılmasına dahil edilmektedir. Gönderilerin ücreti gönderirken yapılabileceği gibi ödemeli olarak yapılması da mümkündür. İkinci seçenek tercih edildiğinde ödeme alıcı tarafından yapılmaktadır. Gönderi sırasında şubeden alım, adresten alım, adrese teslim ya da telefonla ihbarlı teslim gibi e hizmetlerden de yararlanmak mümkündür. Bu yöntemler uygulandığında teslimat sürelerinin kısalması söz konusu olmaktadır. Ayrıca yurtdışı da olsa imzalanıp geri gelmesi gereken evrakın da kargo şirketi aracılığı ile gönderilmesi mümkündür. Kargo şirketleri aracılığı ile yurtdışına ilaç da gönderilebilmektedir. İlaç, serum ve aşıların yanı sıra tüm medikal malzemeler, Sağlık Bakanlığının onaylı evrakı ile Malta’ya teslim edilmektedir. Bu gönderilerin dışında Malta’ya numune ürünlerinin de gönderilmesi mümkündür. Ancak numune gönderilerinin giyilmesi imkansız bir şekle getirilmesinin şart olduğu bilinmelidir. Bunun için numunenin belli başlı yerlerinden makasla kesilmiş olması gereklidir. Çünkü numune gönderileri gümrüğü tabi değildir. Ayrıca tekstil ihracatı için de yurtdışı kargo şirketlerinden destek alınabilmektedir. Ürünlerin teslim edilmesi ve teslim alınması sırasında firmaların ilgililerinin bulunması gereklidir. Nedeni de bu tür gönderilerin gümrüğe tabi olmasıdır. Bu gönderilerin gümrük işlemlerinin hızlı bir şekilde gerçekleştirilmesi için kargo firması gümrük yetkililerini bilgilendirmektedir. Bu sayede de ürünler hava alanına iner inmez kontrol aşaması kargo firmasının antreposunda yapılabilmektedir. Bunun için profesyonel hizmet veren kargo şirketleri ile irtibata geçilmesi tavsiye edilmektedir. Yurt dışına otomotiv yedek parçaları, makine ve makine parçaları gönderilebilmekte ya da yurt dışında getirtilebilmektedir. Bu gönderiler ayrıntılı bir şekilde belirtildiğinde çok ciddi zaman kazancı olmaktadır. Yurt dışına antika ve mobilyalar gibi ahşaplar da gönderilebilmektedir. Bu tür ürünler de yine profesyonel ekiplerle hizmet veren kargo şirketleri aracılığı ile yapıldığında teslimatta herhangi bir sorunla karşı karşıya kalınmamaktadır. Türkiye’den gönderilen tüm ürünlerin Malta’da belirtilen adrese güvenli bir şekilde teslim edilmesi mümkündür.

Malta Kargo Şirketi Ekonomiye Katkı Sağlar

Malta Hava Kargo gönderileri için kurumsal firmalarla irtibata geçildiğinde herhangi bir sorunla karşı karşıya kalınmamaktadır. Ayrıca bütün kargo şirketlerinin kusursuz hizmet verdiğini söylemek mümkün değildir. Paket ya da zarf gönderileri için kurumsal firmalarla irtibata geçildiğinde teslimatlar çok daha hızlı olmaktadır. Bunun nedeni, bu firmaların uluslar arası taşımacılık firmaları ile irtibatlı olmasıdır. Yerel bazda hizmet veren bir kargo şirketi ile global ölçekte taşımacılık şirketleri ile anlaşmalı olan kurumsal kargo şirketinin sunduğu hizmet arasında büyük farklar olması doğaldır. Bu firmalardan hizmet alındığında özellikle zarf teslimatları adrese yapılmaktadır. Yurt dışına zarf teslimlerinin adrese yapılması gereklidir. Bunu da kurumsal kargo şirketleri yerine getirebilmektedir. Kurumsal firmalar, yurtdışı teslimatları kara, hava ve deniz yolu ile yapmaktadır. Yurt dışına hızlı teslimat konusunda yeterli altyapılara sahip olan kurumsal kargo şirketleri, numune gönderilerini de zamanında yapabilmektedir. Kargo şirketlerinin profesyonel yaklaşımı sayesinde işletmeler yeni pazarlara açılabilmekte, bunun sonucunda da ülke ekonomisine olumlu bir katkı sağlayabilmektedirler. Dolayısı ile profesyonel kargo şirketlerinin ülke ekonomisinde önemli bir rol oynadığı söylenebilmektedir. Ayrıca firmalar yeni pazarlara açıldıkça istihdama da olumlu bir katkı sağlamakta, bunun sonucunda da işsizlik sorununa çözüm oluşturmaktadır. Kargo şirketlerinin ticari köprü görevini üstlendiği rahatlıkla söylenebilmektedir. Bu temel anlayışla hizmet veren kargo şirketleri, başta Malta olmak üzere dünyanın hemen her yerine teslimat gerçekleştirmektedir. Hava alanından hava alanına ya da adresten adrese teslimat yapan kurumsal kargo firmaları, ticari olan tüm dokümanları ve paketleri teslim ettiği gibi hediyelerin ya da ticari olmayan paketlerin de teslimatını üstlenmektedir.

Türkiye’den Malta’ya Hava Yolu Uçak Kargo

Kargo şirketlerini hizmet kalitesi kusursuz olmalıdır. Gerek yurtdışından gelen, gerekse yurtdışına gönderilen tüm evrakın hatasız bir şekilde adreslerine teslim edilmesi gereklidir. Hizmetin kusursuz olması için de profesyonel hizmet sunan firmalarla irtibata geçilmesi tavsiye edilmektedir. Kurumsal ya da bireysel ayrımı yapılmadan tüm gönderilerin aynı titizlikle gönderilebilmesi için mutlaka kurumsal kargo şirketlerinden yararlanılmalıdır. Aksi takdirde kargoların akıbetinin ne olduğunun bilinmesi mümkün olmayabilmektedir. Kargo teslim edildiğinde takip numarası verilmesi de önemlidir. Takip numarası verildiğinde gönderinin nerede olduğu çok kolay bir şekilde öğrenmek mümkündür. Ödeme kısmının ise ilk başta belirlenmesi gereklidir. Kargo ödemelerinin gönderici ya da alıcı tarafından ödenmesi söz konusu olabilmektedir. Bu nedenle mutlaka bunun belirtilmesi gereklidir. Ödemeli bir evrak gönderildiğinde ve bu teslim sırasında belirtilmediğinde, ücretin gönderici tarafından ödeneceği bilinmelidir. Herhangi bir yanlışlığa meydan vermemek için kargo yollanırken tüm detaylara dikkat edilmesi tavsiye edilmektedir. Evrak gönderiminde bazı kurallar vardır. Örneğin değerli kağıt, para, altın, mücevher gibi emtianın gönderilmesi yasalarla engellenmiştir Bu yasak, uluslararası taşımacılık kuralları çerçevesinde belirlenmiştir. Malta kargo hizmetlerinde de aynı kurallar geçeridir. Yurtdışına gönderilen evrakın içeriğinin ne olduğu bazen incelenebilmektedir. Bu nedenle de zarf içinde kesinlikle değerli kâğıt ve para bulundurulmaması tavsiye edilmektedir.