Bilindiği üzere Avrupa ülkelerine markalı ürünler girmektedir. Bazı kargo firmaları müşteriye bu açıklamayı yapmadan, kargoyu alıp direk ilgili ülkelere gönderir. Kargo orada takılır mı? gümrükte kalır mı? bunları müşteriye söylemeden kargoyu ilgili ülkeye göndererek tamamen kumar oynamaktadır. Burada olan müşterinin malına ve verdiği kargo ücretine yansır, doğal olarak müşteri zarar eder.

Gönderdiği ülkede malı gümrükte takılır, belirli bir süre sonrada malı imha ederler ve müşteri başlamadan ticaret hayatını bitirmiş olur. Gönderdiği kargo firmasını aradığı zamanda alacağı cevap şudur; ‘Biz sizden kargonuzu aldık ve ilgili ülkeye gönderdik, giden ülkenin gümrüğünde malınız incelemeye alınmış ve uygun olmadığı anlaşılıp imha edilmiştir’ der ve telefonu kapatır. Çünkü sonuçta Türkiye’de ki kargo firması malı alıp ilgili ülkeye göndermiştir. Kargo firması ücret farkını cebine koyar, sizin gönderiniz gümrükten geçer mi? geçmez mi? diye düşünmez, malınız o ülke gümrüğü tarafından imha edilir. Biz her zaman kargo ve marka gönderilerinde bazı ülkeler hariç, gümrük garantisi vermeyiz ve bunu müşterilere izah ederiz. Diğer firmalar malı alıp, kargo ücretini cebine koyup malı gönderir, gümrükten geçip yada geçmeyeceği o firmayı bağlamaz, hukuksal olarak hiç bir işlem yapılmayacağını bildiği için telefonda müşteriyi geri çevirmezler.

AVRUPA ÜLKELERİNE GARANTİ VERMEKTEYİZ!

Bu anlayış bizim için etik olmadığından müşterimize kargonun içeriğini sorar, nasıl ambalajlanacak, ne şekilde gönderilecek, gümrükte takılır mı? takılmaz mı? tüm bilgileri müşterilere verip kararı onlara bırakmaktayız. Etik olan budur, sonuçta Türkiye’den giden mal Türk malıdır, bildiğiniz üzere Çin Halk Cumhuriyeti dünya geneli tüm ülkelere milyonlarca taklit kargo mal satmaktadır. Fakat söz konusu Türkiye olduğu zaman, ülkemizden giden tüm mallar incelenmekte ve gümrüklerde ziyan olmaktadır. Biz Avrupa ülkelerinin genelinde anlaştığımız ülkelerin yerli kargo firmalarıyla gümrük garantisi sunmaktayız.

Fakat; ‘Kargo ve marka gönderilerinde paketleme ve ambalajlama tarafımızdan yapılmaktadır. Almanya – İngiltere – Hollanda – Fransa gibi ülkelere gümrük garantisi vermekteyiz.’ Daha geniş bilgi alabilmek için çağrı merkezimizi arayabilirsiniz.